Haber

AB’yi sallayan rüşvet skandalı! “Ben masumum” dedikten sonra evinden bir tomar para çıktı.

Geçen hafta düzenlenen baskında Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Yunan Milletvekili Eva Kaili ile birlikte çok sayıda kişinin gözaltına alınmasının yansımaları büyüyor.

OY KULLANILDIKTAN SONRA GÖREVDEN ÇIKARILDI

Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Katar adına lobicilik yapmak, meclis kararlarını etkilemekle suçlanan Kaili’nin de aralarında bulunduğu 5 kişinin gözaltına alınması Brüksel’de şok etkisi yarattı. 44 yaşındaki Yunan Sosyalist Milletvekili Kaili, Avrupa Parlamentosu’nun Ortadoğu ile ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Kaili, dün Avrupa Parlamentosu’nda yapılan oylamada görevinden alındı.

EVLERİNDEN GELEN PARALAR

Kaili’nin tutuklanmasına ilişkin kararın bugün verilmesi beklenirken, Belçika ve Yunan medyası da yeni bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Belçika’nın en çok okunan gazetelerinden Le Soir, baskın sırasında Kaili ve eski İtalyan milletvekili Pier Antonio Panzeri’nin konutundan 1,5 milyon avrodan fazla nakit para çıktığını bildirdi. Gazete ayrıca Panzeri’nin evinden sadece 600 bin euro çıktığını duyurdu.

“YENİLİKÇİYİM” DEDİ, MESAİ SONRA PARA TUTTU

Kalan yaklaşık 900 bin avronun Kaili ve ortağı Francesco Giorgi’nin konutundan geldiği belirtildi. Belçika medyası dün avukatı aracılığıyla “Ben masumum” diyen Kaili’nin evinden çıkan paranın fotoğraflarını paylaştı. Fotoğraflarda bozuk para destelerinin yanı sıra birçok hediye de var.

BABA YAKA VERDİ

Kaili’nin babasının Brüksel’de Sofitel adlı bir otelde bir çanta dolusu parayla yakalanması üzerine Belçika polisinin harekete geçtiği belirtildi. Bu gelişme sayesinde Belçika polisinin herhangi bir izin almadan Kaili’nin konutunu arayabildiği ve dokunulmazlığının kaldırıldığı da kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu