Haber

Provokasyonlar Bitmiyor: CHP’nin Şanlıurfa Ofisine Kurşunlu Saldırı!

14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler öncesi tansiyon tırmanıyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili adayı Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Şanlıurfa’da seçim bürosuna kurşun sıkıldığını, Tanaş partisinin seçim afişlerinin de yırtıldığını belirtti.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine sayılı günler kaldı.

2023 genel seçimlerine çok kısa bir süre kala siyasi gündemdeki hareketlilik de arttı. Birçok siyasi figür Türkiye’nin her ilinde kamuoyu ile buluşmaya devam ediyor.

Seçim öncesi yaşanan gerginliğin dozu her geçen gün artıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki gün Erzurum mitinginde taşlı saldırıya uğradı.

Erzurum’da Havuşbaşı Kent Meydanı’nda seçim otobüsüne düzenlenen taşlı saldırıda çok sayıda vatandaş yaralandı. Ara verilen miting sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Yeni saldırının haberi bu kez Şanlıurfa’dan geldi. CHP Şanlıurfa milletvekili adayı Mahmut Tanal yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti.

Tanal, partisinin seçim bürosuna ve afişlerine saldırı düzenlendiğini duyurdu.

CHP’li Mahmut Tanal, ‘tehdit ve sindirme amacıyla’ kışkırtıldıklarını şu ifadelerle dile getirdi:

“Seçim sahasında bizimle baş edemeyenlerin, sokağa çıkamayanların ve beceriksiz korkakların başını çektiği provokatörler, partimizin Şanlıurfa’daki seçim bürosuna tehdit ve yıldırma amacıyla kurşun sıkmışlardır!”

“Ayrıca cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ile cumhurbaşkanı yardımcı adaylarımız Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın afişleri Şanlıurfa sokaklarından kaldırılarak yere atıldı.”

“Şanlıurfa’da provokatörlere ve arkalarındaki kardeşlerine pabuç bırakmayacağız! Siz gücünüzü provokatörlerden, baronlardan alıyorsunuz! Biz ise gücümüzü Allah’tan ve milletten alıyoruz.”

Tanal da “Hodri meydan! Sizden korkmuyoruz, yine hep sahada olacağız! Şanlıurfa’da CHP tarih yazacak!”

avlanmak Mahmut Tanal’ın Twitter paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu